Aktualności

Wizytówki filmowe projektów finałowych

18.09.2018

Zachęcamy do obejrzenia wizytówek filmowych ośmiu finałowych projektów realizowanych w ramach "Akcji Inkubacja".

Czytaj dalej

Produkty końcowe finałowych projektów

18.09.2018

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami końcowymi powstałych w ramach ośmiu finałowych projektów zrealizowanych w ramach "Akcji Inkubacja".

Czytaj dalej

Gala podsumowująca projekt „Akcja Inkubacja”

03.09.2018

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Gali podsumowującej projekt „Akcja Inkubacja”, która odbędzie się w poniedziałek 17 września 2018 roku, w godzinach od 11:30 do 15:30 w Leonardo Royal Hotel, ul. Grzybowska 45 w Warszawie.

Czytaj dalej

Upowszechniamy innowacje społeczne

24.05.2018

Zapraszamy do zapoznania się z listą testowanych w ramach projektu "Akcja Inkubacja" innowacji społecznych, które wybrane zostały do etapu upowszechniania.

Czytaj dalej

Podsumowanie testowania innowacji społecznej "Lokalne Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości"

06.02.2018

Zapraszamy do lektury podsumowania testowanej przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM innowacji społecznej "Lokalne Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości”

Czytaj dalej

10 aktywistek i aktywistów z Wrocławia, którzy zmieniają miasto na lepsze

09.01.2018

Serwis o trendach rynku i kultury F5 opublikował zestawienie dziesięciu aktywistek i aktywistów z Wrocławia - jednym z nich jest Innowatorka społeczna uczestnicząca w projekcie "Akcja Inkubacja"

Czytaj dalej

Z aspergerem do branży IT? Tak!

21.12.2017

"Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł o "AsperIT", innowacji społecznej testowanej przez Europejską Fundację Aktywizacji Społecznej (EFAS).

Czytaj dalej

Terapia przez pracę, czyli reportaż telewizyjny o innowacji testowanej przez Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji

04.12.2017

Telewizja TVP3 Wrocław wyemitowała reportaż dotyczący innowacji testowanej w ramach naszego projektu przez wrocławskie Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

Czytaj dalej

Stworzą nową wizję ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu

27.11.2017

Oficjalny portal internetowy Wrocławia opublikował tekst dotyczący jednej z innowacji testowanych w ramach projektu "Akcja Inkubacja" – „Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych”.

Czytaj dalej

Cele i główne założenia innowacji społecznych - część trzecia

17.11.2017

Zachęcamy do lektury trzeciej części tekstu autorstwa dra Konrada Rokoszewskiego, podsumowującej dotychczas zaprezentowane podejścia do rozumienia pojęcia innowacji społecznych.

Czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty tematyczne

30.10.2017

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach dla Innowatorów społecznych ZAREZERWUJ SALĘ Poprzedni

Czytaj dalej

Cele i główne założenia innowacji społecznych - część druga

16.10.2017

Zachęcamy do lektury drugiej części tekstu autorstwa dra Konrada Rokoszewskiego, poświęconej charakterystycznym cechom innowacji społecznych.

Czytaj dalej

Cele i główne założenia innowacji społecznych - część pierwsza

05.10.2017

Zachęcamy do lektury pierwszej części tekstu autorstwa dra Konrada Rokoszewskiego, będącego przystępnym wprowadzeniem do problematyki innowacji społecznych.

Czytaj dalej

Zasady współpracy na etapie testowania innowacji społecznych

27.09.2017

Przez najbliższe miesiące Innowatorzy społeczni będą testowali swoje pomysły w ramach projektu „Akcji Inkubacja”. Testowanie pomysłów będzie realizowane zgodnie z zatwierdzonymi specyfikacjami i ustalonymi budżetami między Innowatorami z Inkubatorem.

Czytaj dalej

Możliwość nieodpłatnego korzystania z sal w placówkach SWPS

22 września 2017

Wszystkim innowatorom społecznym przypominamy o możliwości nieodpłatnego korzystania z sal w placówkach SWPS w pięciu miastach w Polsce (Katowice, Poznań, Sopot, Warszawa, Wrocław).

Czytaj dalej

Zmiana w Podręczniku procedur realizacji projektu Akcja Inkubacja – dodatkowa forma zabezpieczenia prawidłowej realizacji umowy o powierzeniu grantu

20 lipca 2017

Idąc Państwu naprzeciw, wzbogaciliśmy listę form i możliwości zabezpieczenia przez Państwa prawidłowej realizacji umowy o powierzeniu grantu w ramach projektu „Akcja Inkubacja”.

Czytaj dalej

Ostateczne wyniki oceny merytorycznej naboru kompletnych pomysłów na Innowacje Społeczne

14 lipca 2017

W nawiązaniu do zapisów w Podręczniku Procedur realizacji projektu grantowego „Akcja Inkubacja”, punkt [9.3.17] poniżej prezentujemy ostateczne wyniki naboru na kompletne pomysły na Innowacje Społeczne.

Czytaj dalej

Wyniki oceny merytorycznej naboru kompletnych pomysłów na Innowacje Społeczne

14 czerwca 2017

Poniżej prezentujemy wyniki oceny merytorycznej formularzy kompletnych pomysłów na innowacje społeczne.

Czytaj dalej

Wyniki oceny formalnej naboru kompletnych pomysłów na Innowacje Społeczne

5 maja 2017

Poniżej prezentujemy wyniki oceny formalnej wszystkich złożonych formularzy kompletnych pomysłów na innowacje społeczne.

Czytaj dalej

Bezpłatne webinarium pn.: Jak lekko przejść przez Formularz Kompletnego Pomysłu na Innowacje Społeczne on-line

20 kwietnia 2017

Drogi Innowatorze, zapraszamy Cię na BEZPŁATNY WEBINAR pn.: Jak lekko przejść przez Formularz Kompletnego Pomysłu na Innowacje Społeczne on-line, organizowany w ramach projektu "Akcja Inkubacja".

Czytaj dalej

Najczęściej pojawiające się pytania związane z rozwijaniem i opracowywaniem kompletnych pomysłów na innowacje społeczne

7 kwietnia 2017

W związku z pojawiąjącymi się pytaniami związanymi z rozwijaniem pomysłów na innowacje/opracowaniem kompletnego pomysłu na innowacje społeczne opracowaliśmy odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania. Prosimy o zapoznanie się z nimi, dzięki czemu, praca związana z rozwijaniem Państwa pomysłu i wypełnianiem Formularza Kompletnego Pomysłu będzie jeszcze efektywniejsza. – umieściliśmy je w sekcji FAQ (Frequently Asked Questions).

Czytaj dalej

Testowanie innowacji społecznych a zakup przez Innowatora licencji np. do użytkowania jakiegoś oprogramowania

31 marca 2017

Kluczowe w kwestii ewentualnego zakupu ważne jest, iż innowacja, którą odbierze inkubator, powinna być wolna od praw osób trzecich. Krótko mówiąc – późniejsze użytkowanie innowacji przez użytkowników, do których innowacja jest kierowana nie powinno być powiązane czy obwarowane koniecznością zakupu przez nich od podmiotów trzecich jakichkolwiek licencji.

Czytaj dalej

Ogłoszenie II etapu naboru na formularze kompletnych pomysłów na innowacje społeczne

20 marca 2017

Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym, tj. 20 marca 2017, ogłaszamy nabór na kompletne pomysły na innowacje społeczne, który potrwa do dnia 30 kwietnia 2017 roku. Dzień 30 kwietnia 2017 roku jest tym samym ostatnim dniem na przesłanie wypełnionego on-line formularza kompletnego pomysłu na innowacje społeczne.

Czytaj dalej

Wyniki oceny merytorycznej naboru wstępnych pomysłów na Innowacje Społeczne

2 marca 2017

Poniżej prezentujemy wyniki oceny merytorycznej formularzy wstępnych pomysłów na innowacje społeczne.

Czytaj dalej

W oczekiwaniu na III etap "Akcji Inkubacja" – rozwijanie innowacji społecznej

23 lutego 2017

Już wkrótce ruszamy z III etapem "Akcji Inkubacja". Podczas dwóch kolejnych miesięcy Innowatorzy, którzy zostaną zaproszeni do dalszych prac nad kształtowaniem swoich innowacyjnych pomysłów, będą mogli skorzystać z następujących form wsparcia merytorycznego.

Czytaj dalej

Wyniki oceny formalnej naboru wstępnych pomysłów na Innowacje Społeczne

7 lutego 2017

Poniżej prezentujemy wyniki oceny formalnej wszystkich złożonych formularzy wstępnych pomysłów na innowacje społeczne.

Czytaj dalej

Klucze do świata kreatywnego myślenia

2 lutego 2017

W grudniu 2016 roku i styczniu 2017 roku, w ramach realizowanego przez ECORYS Polska oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS projektu „Akcja Inkubacja”, zorganizowano serię warsztatów kreacji, które poprowadzili wspólnie: dr Karolina Charewicz-Jakubowska, dr Joanna Jeśman oraz dr Karol Jachymek, współtwórcy i wykładowcy School of Ideas Uniwersytetu SWPS, nowego kierunku poświęconego projektowaniu innowacji społecznych i społeczno-biznesowych.

Czytaj dalej

Informacja dotycząca ocen wstępnych pomysłów na innowacje społeczne

26 stycznia 2017

Jak już informowaliśmy, dnia 16 stycznia zakończyliśmy nabór wstępnych pomysłów na innowacje społeczne. Teraz, zgodnie z Podręcznikiem procedur realizacji Projektu grantowego Akcja Inkubacja, trwa ocena formalna złożonych formularzy, następnie wszystkie formularze spełniające wymogi formalne zostaną przekazane do oceny merytorycznej.

Czytaj dalej

Instytucje przyjazne Innowacjom Społecznym

25 stycznia 2017

Podczas realizacji I etapu projektu grantowego „Akcja Inkubacja”, trwającego od 17 października 2016 roku do 16 stycznia 2017 roku, mieliśmy przyjemność poprowadzenia 15 spotkań informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?”, które odbyły się na terenie 13 województw.

Czytaj dalej

Pierwszy etap Akcji Inkubacji – podsumowanie

17 stycznia 2017

16 stycznia 2017 roku zakończyliśmy realizację pierwszego etapu projektu grantowego „Akcja Inkubacja”.

Czytaj dalej

Zobacz najczęściej pojawiające się pytania związane w wypełnianiem formularza wstępnego pomysłu

12 stycznia 2017

W związku z pojawiąjącymi się pytaniami dotyczącymi wypełnianego przez Państwa formularza wstępnego pomysłu na innowację społeczną opracowaliśmy odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania – umieściliśmy je w sekcji FAQ (Frequently Asked Questions

Czytaj dalej

Odwołane warsztaty w Sopocie

11 stycznia 2017

Z przykrością informujemy, iż z powodu nieprzewidzianych okoliczności losowych, niezależnych od realizatorów projektu grantowego Akcja Inkubacja, jesteśmy zmuszeni odwołać WARSZTATY KREACJI zaplanowane na 12 i 13 stycznia 2017 roku, w godzinach od 10:00 do 18:00 w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Sopocie.

Czytaj dalej

Zbliża się termin zamknięcia naboru na pomysły na innowacje społeczne

5 stycznia 2017

Uprzejmie przypominamy, iż 16 stycznia (poniedziałek) jest ostatnim dniem na przesłanie formularza na wstępny pomysł na innowację społeczną.

Czytaj dalej

Wsparcie finansowe dla Innowatorów Społecznych w kwotach.

20 grudnia 2016

Pula środków finansowych przeznaczona do powierzenia innowatorom społecznym na testowanie innowacji w ramach projektu Akcja Inkubacja wynosi 3 900 000 złotych. Poniższa tabela ukazuje, w jaki sposób podzielone zostaną poszczególne granty.

Czytaj dalej

Gdzie możesz nas znaleźć?

12 grudnia 2016

Akcja Inkubacja realizowana jest od 1 sierpnia 2016 roku do 31 lipca 2018 roku. Opracowywać, rozwijać, testować i upowszechniać innowacje społeczne w ramach projektu można w całej Polsce, ponieważ działania w ramach Akcji Inkubacja zaplanowane zostały we wszystkich województwach naszego kraju.

Czytaj dalej

Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych "Twórcza Przekora": Legnica, Warszawa, Opole, Racibórz, Toruń

22 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?” o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 000,00 zł.

Czytaj dalej

Innowacje społeczne naprawdę nie są trudne

21 listopada 2016

W powszechnym rozumieniu „innowacja” wiąże się z procesem tworzenia i testowania nowych rozwiązań lub usprawniania tych już istniejących, przy jednoczesnej dbałości o ich optymalizację, zgodnie z zasadą „więcej za mniej”.

Czytaj dalej

Zapraszamy na warsztaty inspiracji i kreacji oraz spotkania "burzomózgowe": Sopot, Wrocław, Poznań, Katowice, Warszawa

14 listopada 2016

Czy chodzi Ci po głowie pomysł na innowację społeczną, ale nie wiesz, jak go rozwinąć? A może chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu, proponując innowacyjne rozwiązane problemu, lecz brakuje Ci inspiracji?

Czytaj dalej

Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych "Twórcza Przekora"

9 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?” o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 000,00 zł.

Czytaj dalej

Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych "Twórcza Przekora"

8 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?” o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 000,00 zł.

Czytaj dalej

Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych "Twórcza Przekora"

28 października 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?” o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 000,00 zł.

Czytaj dalej

Zostań instytucją przyjazną Innowacjom Społecznym

20 października 2016

Jeśli reprezentujesz bądź znasz instytucję, która tworzy, wdraża lub też wspiera innowacje społeczne, koniecznie skontaktuj się z nami. Wyróżniamy Certyfikatem „Instytucji przyjaznej Innowacjom Społecznym.

Czytaj dalej

Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych "Twórcza Przekora"

19 października 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „Twórcza przekora – jak ją wykorzystać dla wspólnego dobra?” o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 000,00 zł.

Czytaj dalej

Rusza nabór do projektu „Akcja Inkubacja”

17 października 2016

Każdy z nas miewa pomysły na to, jak sprawić, aby świat stał się lepszy, by żyło się lepiej, niewielu jednak wie, co zrobić z tym dalej, a tylko nieliczni korzystają z oferowanych przez państwo możliwości rozwoju. Czas to zmienić! Złóż wstępny pomysł na innowację społeczną w naborze, który trwa do 16 stycznia 2017r.!

Czytaj dalej

Projekt „Akcja Inkubacja” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.